Riaditeľ ZŠ s MŠ v Nižnej v zmysle zákona č.245/2008 § 150 ods. 5 vyhlasuje na štvrtok 2018 riaditeľské voľno z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov.

Mgr. Ľubomír Ivan

Dňa 15.1.2018 vydalo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej Republiky, odbor posudzovania vplyvov na životné prostredie po preskúmaní podnetu Antona Janíka rozhodnutie vo veci posudzovania vplyvov navrhovanej činnosti "Ťažbe vápenca v katastri obce Podbiel" navrhovateľa Jozef Krupa - Anna Krupova KRUP.

Dňa 16.8.2018 zrušil minister životného prostredia Slovenskej Republiky predchádzajúce rozhodnutie z 15.1.2018 vo veci na základe rozkladu z 5.2.2018, a vrátil vec MŽPRSR, odboru posudzovania vplyvov na životné prostredie na nové prejednanie a rozhodnutie.

Milí bratia kňazi, zasvätené osoby a celý Boží ľud Spišskej diecézy,

s pocitom vďačnosti Pánu Bohu, ktorý riadi časy a udalosti, si v týchto dňoch uvedomujeme, že sa náš život odvíja vo významných časoch. O niekoľko dní sa v Cirkvi ukončí mimoriadny rok milosrdenstva, ktorý sme prežili v znamení milosrdnej Božej lásky. Usilovali sme sa zorganizovať viaceré pekné podujatia, ktoré nám pripomínali a pomáhali osvojiť si duchovné posolstvo tejto témy, ktorú nám do pozornosti dal Svätý Otec František.

Vedeli ste, že v Námestove spadol meteorit? Alebo, že Oravský hrad je najkrajší na Slovensku? Naša história je pestrá, no bohužiaľ o nej vieme strašne málo. V Kultúrnom dome Námestovo sa preto už v decembri uskutoční prvá veľká výstava Oravskej histórie na Slovensku. Zapojiť sa môžete aj Vy!

Oslovte svojich starých rodičov a susedov – ak vlastnia naozaj starý predmet hodný vystavenia na tejto výstave, zavolajte nám alebo pošlite SMS a my sa Vám ozveme.

Každý prepožičaný predmet sa zaradzuje do súťaže o 200 eur! Viac informácií získate a Váš artefakt prihlásite na telefónnom čísle 0911 383 667.

Hovorí sa: „Kto nepozná svoju minulosť je odsúdený prežiť ju znova.“ Od 1.decembra 2016 do 31.januára 2017 máte preto jedinečnú príležitosť vidieť staré historické predmety a knihy, obrazy, dokumentárne filmy o Orave a spoznať dobu v ktorej žili naši predkovia.

Tešíme sa na Vás !

S pozdravom

Miroslav Škombár a Miro Jagnešák

Flexhouse s.r.o. Námestovo

kontaktujte nás/0911 383 667

 

GARBIAR Stavebniny v spolupráci s V.I.A.C. – Inštitútom pre podporu a rozvoj mládeže v Trstenej, vytvorili grantový program na podporu oravských rodín z okresov Tvrdošín a Námestovo, ktoré sa nachádzajú v nepriaznivej sociálnej situácii.

Program je zameraný na rodiny, ktoré sa nachádzajú v nejakej sociálnej núdzi. Niektoré môžu mať  člena rodiny s ťažkým zdravotným postihnutím, či život ohrozujúcou chorobou, iní sa trápia so závislosťou, ďalší zase vychovávajú deti ako osamelí rodičia a chýba im mama, alebo otec a stretávame sa aj s rodinami, ktorým chýbajú prostriedky na zabezpečenie základných potrieb ako sú jedlo, oblečenie, teplo…

Preto pozývame a vyzývame ľudí, ktorí chcú, môžu a cítia, že im záleží na iných, aby sa zapojili do grantového programu „Viac pre rodinu“. Spoločne tak môžeme priniesť radosť tam, kde na ňu nemajú veľa dôvodov.

O grant môžu požiadať jednotlivci a kolektívy pre konkrétnu rodinu, ale tiež samotné rodiny pre seba.  Maximálna výška podpory je 300 Eur na rodinu.

Žiadať môžete vyplnením online žiadosti, ktorú nájdete na www.ozviac.sk, kde sa dozviete aj všetky potrebné informácie. Uzávierka podávania žiadostí je 20. 11. 2016 do 24.00 hod.

 

Kontakt:

Web: www.ozviac.sk

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tel: 0907 694 004

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Dolnom Kubíne oznamuje občanom, že dňa 16. septembra 2016 končí činnosť vydávania dokladov (občianske preukazy, vodičské preukazy, cestovné pasy) na oddelení dokladov - pracovisko Nižná nad Oravou, a zároveň oznamuje, že dňom 19. septembra 2016 sa budú doklady vydávať na pracovisku Klientského centra v budove Okresného úradu v Tvrdošíne, Medvedzie č.132.